BASINA VE KAMUOYUNA
Tarih: 7.07.2022| Okunma Sayısı: 214

BASINA VE KAMUOYUNA

İstanbul Barosuna kayıtlı meslektaşımız Av. Serkan BAKIRTAŞ mesleğini icra ettiği için öldürülmesinin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Özellikle son yıllarda avukatlara karşı artarak devam eden saldırıların son kurbanı maalesef değerli meslektaşımız Av. Serkan BAKIRTAŞ olmuştur

Yargının vazgeçilmez unsurlarından biri olan avukatlara yapılan bu saldırılar, yargıya yapılmış demektir. Unutulmamalıdır ki avukatlar, müdafi olarak katıldıkları davalara  konu olan uyuşmazlıkların tarafı değildir. Avukatlara baktıkları dosyalarla özdeşleştirilerek yapılan sözlü, fiili ve silahlı saldırılar asla kabul edilemez.

 

             Görevi başındaki meslektaşımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyor, bu tür saldırıların avukatlık mesleğini yürütmemize engel olmayacağını, savunmanın susmayacağını bir kez daha yüksek sesle dillendiriyoruz. Meslektaşımıza Allahtan rahmet kederli ailesine ve hukuk camiasına başsağlığı diliyoruz.

 

Yine Konya Şehir Hastanesinde görevli doktor Ekrem KARAKAYA’ da görevi başında iken bir hasta yakını tarafından katledilmiştir. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz. Bu ülkede sırf mesleğini ifa ettiği için hayattan kopartılan başka canlarımızın olmaması adına ilgili kurum ve kuruluşları göreve davet ediyor, bu tür vakaların bir daha yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınmasını ve caydırıcı ceza düzenlemelerinin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiği yönündeki taleplerimizi yineliyoruz.

Bitlis Barosu olarak her iki elim olayın zanlılarının en ağır cezayı alması için yasal sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

                                                                                                              Bitlis Barosu Yönetim Kurulu Adına

                                                                                                                             Baro Başkanı

                                                                                                                           Av. Fuat ÖZGÜL

08.12.2022
AV. GÜLHAN BAYRAM SEKMEN
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.